Wskazówki dobrego żywienia psów i kotów

Karmienie

Go Care sugeruje serwowanie karmy zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu produktu.

Kocięta i szczenięta powinny być karmione od 3 do 5 razy w ciągu dnia i mieć stały dostęp do pokarmu.

Rekomendowaną dla dorosłych kotów i psów dzienną ilość pokarmu można podzielić na 2 posiłki.

Nasze wskazówki dotyczące diety są - jak sama nazwa wskazuje - tylko sugestiami. Być może Twój pies lub kot je mniej lub więcej. Zależy to np. od rasy, poziomu aktywności lub stadium życia. Indywidualne zapotrzebowanie na pokarmu może różnić się od zalecanych dawek o około 25%.

Zalecamy usunięcie z miski wszystkich pozostałości po poprzednim posiłku. Zawsze podawaj karmę w czystej misce.

Woda

Oczywiście ważne jest też, żeby zwracać uwagę na to, że psy i koty muszą mieć dostęp do miski ze świeżą wodą. Ważne jest, aby woda była czysta, wymieniana po każdym posiłku. Jest to niezbędne dla lepszego samopoczucia Twojego pupila.

Zmiana karmy

Nie jest ważne, czy zmieniasz karmę z jednego wariantu na drugi w ramach tej samej marki Go Care, czy wprowadzasz karmę innego producenta, zawsze rób to stopniowo. Oznacza to, że należy wymieszać małą ilość nowej karmy z tą, którą zwierzę jadło wcześniej, zwiększając ilość nowej karmy średnio co tydzień. W ten sposób żołądek i jelita kotów i psów stopniowo przyzwyczają się do nowej karmy - do jej innego smaku i tekstury.

Kompletna karma

Wszystkie produkty Go Care są karmami kompletnymi. Termin "kompletna karma" jest definiowany przez prawo i oznacza, że istnieją wymogi określające kompozycję karmy. Karma musi zaspokajać 100% dziennego zapotrzebowania psa i kota na niezbędne składniki odżywcze. Kiedy podajesz kompletną karmę, nie musisz podawać już nic więcej. Jeżeli raz na jakiś czas podasz psu lub kotu przekąskę, pamiętaj, aby wycofać taką samą ilość kalorii z dziennej dawki kompletnej karmy. Inaczej istnieje ryzyko, że Twój czworonożny przyjaciel przybierze za dużo na wadze.

Dietetyczna kompletna karma

Linia produktów Go Care Royal zawiera dwa warianty, które są określane jako dietetyczne kompletne karmy. Te warianty to: Weight Reduction i Contra Allergy/Sensitive. Dietetyczna  karma definiowana jest przez prawo Unii Europejskiej. Między innymi oznacza to, że karma została skomponowana tak, aby spełniać wymogi prawne i np. nie zawierać leków terapeutycznych. Ponadto dietetyczna karma jest starannie wyważona, tak żeby zapewniać zwierzętom pełne dzienne zapotrzebowanie odżywcze. Przed podaniem dietetycznej karmy zalecamy jednak zawsze konsultacje z weterynarzem, ponieważ zarówno alergia jak i otyłość mogą nie być spowodowane odżywianiem.